You are here
Moda 

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent to nazwa ciekawej marki, ale także niesamowitego człowieka. Jeśli do tej pory wątpiłeś w coś takiego, jak wrodzony talent czy predyspozycje, historia Yves Saint Laurent sprawi, że zmienisz zdanie. Dlaczego? Ponieważ to najmłodszy szef designu w historii świata mody. Tak zaszczytne stanowisko Laurent zdobył już w wieku 21 lat. W dodatku został mianowany nie przez byle kogo, lecz przez samego Christiana Diora.

Czy charakteryzuje się marka Yves Saint Laurent, jej odzież oraz akcesoria? Odpowiednim słowem na pewno będzie fantazyjność. Nie ma tu miejsca na szablony czy zachowawczość. Yves Saint Laurent na pierwszym miejscu stawia kreatywne pomysły.

W przypadku Yves Saint Laurent kariera przebiegała w odwrotnym kierunku niż zazwyczaj. Projektant założył własny dom mody dopiero po rozpoczęciu kariery pod skrzydłami Christiana Diora. Marka YSL powstała w 1961 roku. Aktualnie, poza odzieżą i akcesoriami, Yves Saint Laurent tworzy także perfumy. Właściwie od momentu powstania firma nieustannie święci sukcesy. Obecność w czołówce wśród sprzedawców torebek jest jednym z nich.

Podobne artykuły